Δωρεά του Ιδρύματος Χατζηγάκη στο σχολείο μας.

ΧΑΤΖΗΓΑΚΗ 03

Την Παρασκευή 09-02-2024 με χαρά υποδεχτήκαμε την Γενική Γραμματέα του Ιδρύματος Χατζηγάκη κα. Ελισάβετ Χατζηγάκη που δώρισε στο σχολείο μας 3 φορητούς υπολογιστές στα πλαίσια του προγράμματος «Μαζί για το σχολείο». Οι υπολογιστές της Ηewlett-Ρackard (εταίρος του προγράμματος) θα βελτιώσουν την
ποιότητα της παρεχόμενης εκπαίδευσης στους μικρούς μας μαθητές.

Το πρόγραμμα «Μαζί για το σχολείο» του Ιδρύματος, υλοποιείται από το 2012 με στόχους: την πολύπλευρη στήριξη σχολικών μονάδων και την έμπρακτη άμβλυνση κοινωνικών ανισοτήτων για όλους τους μαθητές και όλες τις μαθήτριες. Το πρόγραμμα εστιάζει εκτάκτως στην στήριξη σχολικών μονάδων που επλήγησαν μετά από τις τραγικές συνέπειες των φυσικών καταστροφών που έλαβαν χώρα στον Έβρο (πυρόπληκτες κοινότητες από τις πυρκαγιές του Αυγούστου 2023) και στην Θεσσαλία (πλημμυροπαθείς κοινότητες από την κακοκαιρία Daniel τον Σεπτέμβριο 2023).

Ο Διευθυντής, ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητές του σχολείου ευχαριστούν το Ίδρυμα για την δωρεά αφού κάθε τέτοια προσφορά, μικρή ή μεγάλη, αποτελεί έμπρακτη απόδειξη αλληλεγγύης στο δύσκολο έργο μας και αποτελεί παράδειγμα προς μίμηση. Σας συγχαίρουμε για τις προσπάθειές σας να είστε πάντα δίπλα στους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές και ελπίζουμε το έργο σας να αποτελέσει παράδειγμα προς μίμηση.

ΧΑΤΖΗΓΑΚΗ 01 ΧΑΤΖΗΓΑΚΗ 02 1 ΧΑΤΖΗΓΑΚΗ 03 ΧΑΤΖΗΓΑΚΗ 04 ΧΑΤΖΗΓΑΚΗ 05 ΧΑΤΖΗΓΑΚΗ 12 ΧΑΤΖΗΓΑΚΗ 14 ΧΑΤΖΗΓΑΚΗ 19 ΧΑΤΖΗΓΑΚΗ 20